ویژگی های بهترین چای ساز چیست؟

4 ویژگی بهترین چای ساز که باید آن را بدانید

مقدمه

چای جزو یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها است و بسیاری به نوشیدن آن در طول روز علاقه دارند. همچنین چای جزو یکی از اصلی ترین نوشیدنی هایی است که با آن از مهمانان در مراسم های مختلف پذیرایی می کنند‌‌ و جزو گیاهانی است که نوشیدن آن به اندازه ی متعادل برای سلامتی مفید است. اما هر چایی قابل خوردن نیست و می بایست چای به خوبی و بدون جوشیدن دم کشیده باشد و طعم و رنگ خوبی داشته باشد تا میل و رغبتی به نوشیدن آن داشته باشید. لوازم مختلفی برای دم کردن چای وجود دارد که شامل کتری و قوری، سماور، چای ساز برقی می باشد. در گذشته بیشتر از سماور استفاده می شد و رفته رفته طرفداران استفاده از کتری و قوری بیشتر شدند و امروزه به دلیل مشغله کاری و نداشتن تایم کافی و مزایای چایی ساز برقی و طراحی در مدل های مختلف، این محصول با استقبال بیشتری رو به رو شده است و افراد زیادی از چایی ساز های برقی برای دم کردن چای استفاده می کنند‌.

مهم ترین دلیل آن آماده شدن چای در مدت زمان کوتاه می باشد و شما بالافاصله بعد از رسیدن به منزل می توانید آن را روشن کنید و تا لباس هایتان را عوض کنید چای شما آماده می باشد و با نوشیدن یک لیوان چای خوشرنگ و خوش طعم تمام خستگی های یک روز کاری از تنتان خارج می شود‌. همچنین این محصول ویژگی های دارد که امکان استفاده از آن در محیط های کار، ادارات، سالن های آرایشگاه وجود دارد. با تمام این توصیفات اگر شما تصمیم دارید یک چای ساز خوب و مناسب را برای خرید انتخاب کنید بهتر است حین خرید نکاتی را مد نظر قرار دهید تا محصولی مناسب تهیه کنید تا بتوانید یک چای خوش طعم و رنگ برای نوشیدن دم کنید. در این مقاله در مورد چای ساز و انواع آن و ویژگی هایی یک چای ساز خوب صحبت می کنیم تا شما انتخاب درستی داشته باشید.

چای ساز چیست؟

چای ساز یک نوع دستگاه برقی است که دارای صفحه ای مجهز به المنتور است. با  اتصال به برق صفحه گرم شده و پس از آن توسط گرما به کتری منتقل شده و آب درون کتری را نیز گرم می کند. حال اگر مدل چای ساز مدل صفحه ای باشد چای درون قوری هم با همین گرما داغ شده و چای دم می کشد و در مدل های دیگر چای توسط بخار کتری دم می کشد و گرم خواهد شد. پس از آماده شدن هم با خاموش کردن صفحه انتقال انرژی قطع شده و دستگاه خاموش می شود‌. چای ساز در مدل های مختلف با ویژگی های متنوعی طراحی و تولید شده که در ادامه انواع آن را معرفی خواهیم کرد.

انواع چای ساز

چایی ساز ها دارای مدل های مختلف و متنوعی می باشند که می توان آنها را به سه دسته ی کلی تقسیم بندی کرد.

1. چای ساز صفحه ای

این مدل چای ساز دارای صفحه یا استندی می باشد که روی آن جای قوری و کتری به طور مجزا طراحی شده و با اتصال استند به برق گرما از طریق صفحه به هر دوی آنها منتقل می شود و باعث به جوش آمدن آب و دم کشیدن و گرم شدن چای خواهد شد. در این مدل به دلیل اینکه چای با حرارت دم کشیده و گرم می شود طعم و رنگ چای کلاسیک را ندارد و اگر شما به نوشیدن چای به صورت سنتی عادت دارید مدل های دیگر را برای خرید انتخاب کنید.

چای ساز صفحه ای

2. چای ساز مدل قوری کتری

این مدل دارای یک کتری برقی است که قوری روی آن قرار می گیرد و پس از به جوش آمدن آب کتری چای را داخل قوری دم می کنید و روی کتری قرار می دهید، سپس چای با بخار کتری دم می کشد و طعم و رنگ کلاسیک و خوبی دارد زیرا چای با بهترین روش که بخار آب می باشد دم می کشد.

چای ساز مدل قوری و کتری

3. چای ساز مدل سماوری

مدل سوم کتری و قوری مدل سماوری می باشد، این ‌مدل دقیقا شبیه سماور است یک کتری شیردار دارد که قوری بالای آن قرار می گیرد و روش استفاده از آن همانند مدل قوری و کتری است و چای رنگ و طعم بی نظیری خواهد داشت.

ویژگی بهترین چای ساز

1. دقت در ویژگی های چای ساز

نکته ای که در چای ساز ها باید به آن اشاره کرد این است که هر یک از این مدل ها دارای ویژگی و مشخصات مختلفی می باشند که می بایست شما قبل از خرید به آنها توجه کنید که چای ساز شما دارای چه ویژگی های باشد و برای شما دارا بودن چه مشخصاتی حائز اهمیت است. در نهایت مدلی که برایتان مناسب است را انتخاب کنید. به عنوان مثال برخی مجهز به سیستم تنظیم دما هستند و می توانید آن را روی دما به خصوصی تنظیم کنید تا آب زوتر به جوش بیاید و یا کم کنید تا گرم بماند. ویژگی دیگر سیستم خاموشی خودکار است که بعد از آماده شدن چای دستگاه به طور خودکار خاموش شود‌.

همچنین‌ مدل هایی هستند که دارای صفحه ای نمایشگری می باشند که میزان آبی که درون کتری وجود دارد با دمای آن نشان می دهند و شما براساس نیازتان می توانید مدل با ویژگی های مورد علاقه تان را انتخاب نمایید.

2. کیفیت ساخت و قطعات

یکی از مهم ترین مواردی که در خرید چایی ساز اهمیت دارد انتخاب محصول از بین برندهای محبوب و با کیفیت می باشد تا از کیفیت و نحوه ی ساخت آن خیالتان راحت باشد. برای اینکار بهتر است تولید کننده ی برتر لوازم آشپزخانه را بشناسید و از نحوه و کیفیت ساخت لوازم آن مطلع باشید تا با خرید از محصولات آن از کیفیت آنها خیالتان راحت باشد. اگر بخواهیم تولید کننده برتر لوازم آشپزخانه را به شما معرفی کنیم سالوت یکی از تولید کننده های برتر لوازم آشپزخانه می باشد که کیفیت مواد اولیه و ساخت و عملکرد آن مورد تایید می باشد. شما با خرید از محصولات تولیدی آن مطمئن خواهید بود که محصولی تولید شده از برترین متریال با بالاترین کیفیت و طراحی منحصر به فرد و فوق العاده کاربردی می باشد و از خریدتان رضایت کامل خواهید داشت.‌

3. انتخاب مدل و رنگ آن براساس نیاز و ابعاد آشپزخانه

یکی دیگر از ویژگی های چای ساز این می باشد که متناسب با ابعاد و مدل آشپزخانه شما باشد و رنگ‌ آن نیز با بقیه ی وسایل شما هماهنگی داشته باشد. زیرا کارایی وسیله به نوعی است که روی سطح کابینت قرار می گیرد و از همین رو شکل ظاهری و رنگ آن در زیبایی آشپزخانه شما بسیار تاثیر دارد و بهتر است آن را با بقیه ی لوازمتان هماهنگ کنید. مدل آن نیز طوری باشد که در آشپزخانه شما جای بگیرد. مثلا مدل های سماوری و قوری کتری به نوعی هستند که ارتفاع آنها بیشتر است و باید قبل از خرید توجه کنید که در آشپزخانه شما جای می گیرد و یا اینکه مدل های صفحه ای برای شما مناسب تر هستند‌.

4. حجم و گنجایش کتری چای ساز

مورد بعدی که در خرید چای ساز باید توجه کنید حجم‌ گنجایش کتری و قوری است که متناسب با نیاز شما باشد و براساس تعداد نفراتی که برای آنها چای دم می کنید باشد. اگر یک‌ یا دو نفر هستید استفاده از چای ساز با حجم ‌بالا قطعا اصراف انرژی است و زمان بیشتری هم طول می کشد تا آب کتری به جوش بیاید و بتوانید چای دم کنید ولی اگر از کتری های کوچک استفاده کنید چای شما درمدت زمان کوتاهی آماده خواهد شد. برخلاف آن اگر برای تعداد نفرات زیادی چای آماده می کنید نیاز به چای ساز با ظرفیت بالا دارید تا نیاز شما را کاملا برطرف سازد.

ویژگی بهترین چای ساز

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد چای ساز، انواع آن و ویژگی های بهترین چای ساز صحبت کردیم و شما را با آنها آشنا نمودیم. چای ساز یکی از لوازم برقی منزل به شمار می رود که با استفاده از آن‌ می توانید ‌‌چای را به راحتی و در مدت زمان کوتاهی دم کنید. به دلیل کارایی آن این ‌محصول در مدل های متنوع با ویژگی های مختلفی طراحی و تولید شده اند تا با سلیقه و نیازهای مختلف هماهنگی داشته باشند. ما در طول مطلب در مورد برخی از مهم ترین ویژگی هایی که یک‌ چای ساز باید داشته باشد صحبت کردیم و آنها را توضیح دادیم که توجه به آنها در انتخاب به شما کمک ‌خواهد کرد. اما ویژگی یک‌ چای ساز برتر را هر شخصی با توجه به نیازش برای خود تعریف می کند و یک قانون کلی نیست. اگر کسی نیاز به یک ‌چای ساز کوچک نیاز دارد از نظر او یک دستگاه با گنجایش پایین برایش بهتر است در مقابل برای یک خانواده ی پر جمعیت اصلا ویژگی خوبی به شمار نمی آید. پس توجه داشته باشید که قبل از خرید نیاز سنجی درستی داشته باشید و براساس آن انتخاب کنید.

لطفاً امتیاز دهید
نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو
دسته بندی ها
دسته‌ها
مقالات مرتبط