فضای آشپزخانه

استفاده بیشتر از فضای آشپزخانه

تا همین چند سال پیش، لوازم برقی کم‌ مصرف مثل چرخ گوشت، آبمیوه‌ گیری و مخلوط‌ کن را روی کابینت‌ ها می‌چیدند؛ خوب این ایده فضای مفید روی کابینت‌ ها را بی ‌مصرف می ‌کرد. امروزه شیک بودن آشپزخانه بستگی به میزان مینیمال بودن و همچنین کاربردی بودن لوازم موجود در آن دارد. پس همه پنهان‌کردن وسایل و ابزارهای آشپزی کم‌ مصرف یا کم کاربرد را در کابینت‌ ها پذیرفته‌ اند و تنها وسایل پرمصرف آشپزی را روی بخشی از کابینت‌ ها قرار می ‌دهند. با استفاده از بانکه های مخصوص آشپزخانه می‌توان از فضای روی کابینت بصورت بهینه استفاده کرد.

در چیدمان آشپزخانه کوچک بسیار مهم است که بتوانید برای تعداد زیادی از وسایل، درون کابینت‌ها و کشوها جا پیدا کنید.

استفاده از بانکه های مخصوص

بانکه‌ ها در شکل‌ ها و ابعاد مختلفی در بازار وجود دارند. برای چیدمان آشپزخانه کوچک بهتر است از انواع بانکه‌ ها در ابعاد مختلف کمک بگیرید تا بتوانید مواد آشپزی با حجم‌ های مختلف را در ظرف با اندازه مناسب نگه دارید.

اگر باز هم با محدودیت فضا رو به‌ رو هستید، از استندهای چوبی یا فلزی که ترند روز هستند برای ایجاد فضای بیشتر در آشپزخانه استفاده کنید.

بانکه های مخصوص آشپزخانه هم از نظر جنس و هم از نظر ابعاد انواع بسیار گوناگونی دارند. از نظر ابعادی، برای مشخص کردن نوع بانکه ها از ظرفیت آنها استفاده می‌ شود. (مانند: بانکه های نیم لیتری و…) گاهی نیز از میزان وزنی که بانکه ها می ‌توانند در خود جای دهند برای دسته بندی آنها استفاده می‌کنند. (مانند: بانکه های یک کیلویی و…)

تنوع بانکه های نگهداری :

این بانکه‌های مخصوص آشپزخانه از اجناس مختلف ساخته و تولید می شوند، مانند: بانکه‌ استیل، بانکه‌ چوبی، بانکه‌ شیشه‌ای، بانکه سرامیکی و بانکه چوبی.

پر استفاده ترین نوع ، بانکه شیشه‌ای می‌باشد که می‌توان گفت در همه آشپزخانه‌ها با ظرفیت های مختلف استفاده می‌شوند.

در کنار استفاده از این ظروف برای نگهداری حبوبات، میتوان برای نگهذاری ترشی‌جات و مرباجات و عسل نیز استفاده کرد. زیرا با توجه به شیشه ای بودن این ظروف داخل آنها دیده می‌شود که می‌تواند جذابیت خاصی داشته باشد. ولی از طرفی هم باید مراقب باشید تا این ظروف دچار شکستگی و ترک در حین جابجایی و یا شستشو نشوند.

معمولا بیشترین تفاوتی که غیر از ابعاد در این ظرف ها وجود دارد جنس درب این مدل از ظروف می‌باشد.

برخی از این ظروف شیشه ای دارای درب شیشه‌ای می‌شند که بخاطر اینکه درب روی بدنه ظرف دچار شکستگی نشود از یه نوار لاستیکی روی درب استفاده می‌شود که در بیشتر نمونه ها بصورت فشاری درب باز و بست می‌شود.

بانکه های شیشه ای

یکی از پرطرفدارترین این ظروف با جنس پلاستیکی می‌باشد بواسطه وزن سبک ، جابجابی راحت و شاید از همه مهمتر قیمت بسیار مناسبتر می‌باشد.

معمولا نحوه بسته شدن درب این ظروف بصورت چرخشی می‌‌باشد ک هم جنس بدنه و هم جنس درب پلاستکی می‌باشد و همین موضوع باعث می‌شود که وزن این محصول بسیار کم باشد.

قیمت ظروف پلاستیکی یکی از بزرگترین مزیت‌ها نسبت به دسته های دیگر می‌باشد ولی خوب معمولا بواسطه ظاهر ساده‌ای که دارند زیاد روی بحث دیزاین آشپزخانه می‌توان روی آنها حساب کرد ولی اگر کمی خلاقیت به خرج بدهیم می‌توان با هزینه ای مناسب بانکه هایی زیبا داشته باشیم که مناسب برای دکور هم باشند.

استفاده از رنگ های روشن در آشپزخانه

استفاده از رنگ روشن در دکوراسیون آشپزخانه باعث می‌شود که فضای آشپزخانه بزرگ تر از چیزی که هست به نظر برسد پس حتما در آشپزخانه ی خود برای کابینت ظروف میز ناهارخوری و چیز های دیگر از رنگ روشن استفاده کنید تا آشپزخانه شما بزرگ تر به نظر بیاید.

رنگ دیوارها، کابینت‌ها و وسایل مورداستفاده درآشپزخانه در بزرگ نشان دادن آشپزخانه بسیار اهمیت دارد و استفاده از پالت رنگ‌های روشن علی‌الخصوص رنگ سفید در آشپزخانه، خطای دید ایجاد می‌کند و آشپزخانه شما را جادارتر، روشن‌تر و دل‌بازتر نشان می‌دهد

آشپزخانه رنگ روشن

یک آشپزخانه تاریک و کم‌عمق، کوچک به نظر می‌رسد، پس بهتر است آشپزخانه شما تا جایی که ممکن است، روشن باشد. نورپردازی مناسب، آشپزخانه شمارا وسیع‌تر نشان می‌دهد. آشپزخانه‌هایی که دارای پنجره هستند، به خوبی می‌توانند از نور طبیعی، بهره کافی را ببرند؛ نور طبیعی هر فضایی را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. علاوه بر نور طبیعی، در زیر کابینت‌ها از لامپ‌های هالوژن یا LED در زوایای مناسب استفاده کنید که سطح‌روی کابینت‌های زیرین را روشن‌تر کند. با این ایده آشپزخانه کوچک شما دل‌بازتر و جادارتر به نظر می‌رسد.

در آخر باید بگوییم فقط به این دلیل که آشپزخانه شما کوچک است شما نباید از خرید وسایلی که دوست دارید خودداری کنید. چرا که با خریدن وسایل درست و چید آن ها به شیوه درست آشپزخانه ی جا داری خواهید داشت . مجموعه سالوت در راستای محصولات نظم دهنده ی آشپزخانه و وسایل منزل محصولات متنوعی را طراحی و تولید کرده است. که شما با جست و جو در سایت ما خواهید دید .

لطفاً امتیاز دهید
نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو
دسته بندی ها
دسته‌ها
مقالات مرتبط