4 دلیل برای خرید چاقوی آشپزخانه

4 دلیل برای خرید چاقوی آشپزخانه

چاقوها یکی از مهم ترین  لوازم آشپزخانه  به حساب می آیند و وجود آنها برای انجام کارهای آشپزخانه ضروری است و هر چه چاقویی که انتخاب کرده اید از کیفیت بالایی برخوردار باشد و مناسب برای کاربردی که نیاز دارید طراحی شده باشد شما کار راحت تری خواهید داشت. زمانی که افراد برای رفع نیاز منزلشان برای خرید لوازم آشپزخانه مراجعه می کنند و یا نوعروسانی که در حال خرید جهیزیه هستند و نوبت به خرید سرویس چاقو میرسد و با دیدن سرویس های مختلف چاقو که دارای تعداد مختلفی چاقو در اندازه و کاربرد هستند و چاقوهای مختلفی که به صورت تکی به فروش می رسد مردد می مانند که خرید کدام یک به صلاحشان هست و با خود در کشمکش هستند که چه تعداد چاقو مورد نیازتان می باشد و چه مدل هایی وجودشان ضرورت دارد. اگر شما هم با این سوالات دست و پنجه نرم می کنید و هنوز به پاسخ مشخصی نرسیده اید و نمی دانید کدام تصمیم درست است با ما همراه باشید، در این مقاله تصمیم داریم 4 دلیل خرید چاقو را برایتان بیان کنیم تا شما با آگاه شدن به این دلایل با کاربردهای چاقو به خوبی آشنا شوید و بهتر بتوانید برای خریدتان تصمیم گیری کنید.


دلایل مختلف خرید چاقو

همان طور که می دانید درون آشپزخانه برای کاربردهای مختلفی از چاقو استفاده می کنند و به دلیل تفاوت داشتن کاربردهای آن تولید کنندگان لوازم آشپزخانه مدل های مختلفی چاقو را برای استفاده درون آشپزخانه تولید کرده اند و در تولید هر یک از آنها به ویژگی های مناسب با کاربرد آن توجه نموده اند و از همین رو چاقوهای مختلفی با طراحی های مختلف در فروشگاه ها وجود دارد که هر کدام مخصوص کاربردی خاص هستند و شما باید براساس کاربردی که برای انجام آن به چاقو نیاز دارید چاقوی مناسب با آن را انتخاب نمایید تا به دلیل داشتن ویژگی های مناسب بهتر بتوانید کارتان را انجام دهید.

دلایل مختلف خرید چاقو​

انواع مختلف چاقو

چاقوها بر حسب کاربردشان تقسیم بندی می شوند که اگر بخواهیم انواع چاقو را نام ببریم شما چاقو برای خرد کردن گوشت، مرغ، چاقو مخصوص پوست کردن و خرد کردن میوه و سبزیجات، چاقو مخصوص برش دادن انواع نان و کیک، چاقوی ساتوری برای خرد کردن استخوان ها، چاقو مخصوص فیله کردن، چاقو نازک کن برای تبدیل کردن گوشت و مرغ به لایه های نازک می باشد‌ و هر کدام از این چاقوها مناسب با کاربردشان طراحی شده اند که انجام کار مناسب با هدف شان راحت تر قابل انجام است.

دلایل خرید چاقو

1. اولین دلیل خرید چاقو راحت تر انجام ‌شدن کارها می باشد

اگر چاقوهای مناسب را خریداری کنید کارهایتان به راحتی انجام می شود و به نحو احسن قابل انجام می باشد. داخل آشپزخانه برای خرد کردن گوشت و مرغ، پوست کردن و خرد کردن میوه و مواد غذایی های مختلف، تکه کردن انواع نان و کیک و … به چاقو نیاز دارید که اگر چاقویی مناسب با کاربردش داشته باشید کارهایتان به نحو احسن انجام می شود. مثلا چاقوی مخصوص برش نان لبه ای دندانه ای شکل دارد و به تیغه ی آن به اندازه ی بقیه چاقو تیز نیست و دسته ی بلندتری دارد که برای تکه کردن کیک و نان طراحی شده است و قدرت کافی برای خرد کردن گوشت و مرغ ندارد. برخلاف آن چاقوهای گوشت و مرغ چاقوهای بزرگ با دسته بلند و تیغه ی تیز میباشد که مناسب خرد کردن گوشت و مرغ میباشد ولی برای پوست کردن میوه و مواد غذایی بزرگ‌ است و باید از چاقوهایی با اندازه ی متوسط برای آنها استفاده کنید.

2. برای پذیرایی از مهمانان نیاز به استفاده از چاقو می باشد

یکی دیگر از دلایلی که نیاز به چاقو در آشپزخانه را مشخص می کند استفاده از چاقوهای کوچک با طراحی زیبا میباشد که با استفاده از آن‌ می توان میوه ها را پوست کنده و خرد نمایید و به دلیل اینکه برای پذیرایی از مهمانان استفاده می شود و به نوعی جزئی از ظروف پذیرایی می باشد علاوه بر داشتن ویژگی های دیگر مانند دسته ی آرگونومیک و تیغه ی تیز و مقاوم شکل ظاهری آنها نیز مهم است و باید در انتخاب به زیبایی و هماهنگی رنگ دسته ی آن با دیگر ظروف پذیرایی تان دقت کنید تا هارمونی که با پیش دستی و دیس میوه ی شما دارد میز پذیرایی شما را شیک تر نماید.

چاقوهای میوه خوری متناسب با تنوع  ظروف پذیرایی  دارای مدل های مختلفی است و تنوع بالایی دارد و شما‌ بدون‌ مشکل می توانید آن را با ظروف پذیرایی ست کنید. توجه داشته باشید که این چاقوها برای استفاده درون آشپزخانه و پوست کندن سیب زمینی و پیاز و خرد کردن آنها و استفاده مداوم برای کارهای روزمره مناسب نیستند.

انواع مختلف چاقو​

3. برای خرد کردن گوشت و مرغ و جدا کردن گوشت از استخوان و لایه کردن

یکی دیگر از دلایلی که نیاز به چاقو می باشد استفاده از آنها برای خرد کردن گوشت و مرغ برای آماده کردن غذاهای مختلف میباشد و به دلیل بافت سفت و سختی که دارد باید چاقوهای مقاوم و با ابعاد بزرگتری باشند تا توان کافی برای خرد کردن آنها را داشته باشد. این چاقوها مدل های مختلفی دارند که هر یک کاربرد خاصی دارند بعضی به شکل ساطور برای خرد کردن استخوان ها می باشند، بعضی مناسب تکه کردن گوشت و مدل های دیگری هستند که برای فیله کردن و جدا کردن گوشت از استخوان مناسب اند. البته نیازی نیست که شما همه ی این‌ چاقوها را تهیه کنید، با توجه به نیازتان مدل چاقویی که بیشتر مورد نیازتان است را تهیه کنید و حداقل به یک چاقوی مخصوص خرد کردن گوشت و مرغ نیاز دارید.

4. برای پوست کندن و خرد کردن مواد غذایی به چاقو نیاز دارید

با توجه به اینکه درون آشپزخانه روزانه پخت و پز غذا انجام می شود، به همین خاطر نیاز به چاقویی مناسب برای پوست کندن و خرد کردن مواد غذایی های مختلف نیاز دارید که باید از ویژگی های خاصی برخوردار باشد تا شما بتوانید با آن بدون مشکل روزانه کار کنید و به راحتی پوست انواع مواد غذایی را بگیرید و برای پخت غذا آن را خرد کنید و برای خرد کردن انواع سبزی ها نیز مناسب است و بتوانید برای غذاهایتان سبزی خرد کنید.

ویژگی چاقوی مناسب

ویژگی چاقوی مناسب

با توجه به کاربردهای مختلف نیاز به تهیه چاقو می باشد و شما باید برای انجام کارهایتان چاقو با کاربردهای مختلف در دسترس داشته باشید و بتوانید کارهایتان را بدون دغدغه انجام دهید. با توجه به کاربردهای مختلف چاقو و خرید چاقوهای مختلف، باید ویژگی هایی داشته باشد تا در زمینه کارایی که دارد بتوانید به خوبی انجام دهد، که ویژگی ان شامل موارد زیر می باشد:

  • چاقو باید دسته ی آرگونومیک داشته باشد و در ابعادی متناسب با تیغه ی تیز و مقاوم ساخته شده باشد تا هنگام استفاده و در دست گرفتن‌ چاقو دست شما درد نگیرد و به مچ دست شما فشاری وارد نکند.
  • ویژگی دیگر داشتن تیغه ی تیز می باشد تا با توانایی خرد کردن انواع مواد غذایی و میوه و گوشت داشته باشد و بتوان آن را با چاقو تیز کن های مختلف برای استفاده تیز کرد.
  • جنس آن از نوعی باشد که با شستشوی مداوم آسیب نبیند و زنگ نزند.
  • وزن چاقو مخصوصا چاقوهای بزرگ باید متعادل باشد تا هنگام استفاده سنگینی وزن آن دست را اذیت نکند.
  • برای اینکه چاقوهایتان از ویژگی های خوبی برخوردار باشد و از کیفیت آن خیالتان راحت باشد بهتر است تولید کننده های برتر لوازم آشپزخانه را بشناسید و از محصولات آن برای استفاده خرید کنید‌‌ در میان تعداد انبوه  تولید کننده لوازم آشپزخانه، سالوت یکی از برترین تولید کننده ها می باشد که لوازم و محصولات خود را از مواد اولیه درجه یک در بالاترین کیفیت تولید نموده است که همگی دارای طراحی به روز و جدیدی هستند و هر یک در زمینه ای که کاربرد دارند بهترین عملکرد را دارند.

نتیجه گیری

از بین حجم وسیعی از لوازم آشپزخانه، چاقوها یکی از ضروری ترین به حساب می آیند و برای کاربردهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرد، به دلیل همین کارایی نیاز به تهیه ی چاقو با کاربردهای مختلف دارید و باید کاربردی ترین که مورد نیازتان می باشد را از بین مدل های آن برای خرید انتخاب کنید و از هزینه های اضافی بپرهیزید. پرکاربردترین آنها چاقو برای خرد کردن گوشت و مرغ، برای پوست کردن وخرد کردن میوه و سبزیجات و چاقوهای میوه خوری برای پذیرایی از مهمانان و چاقوهای مناسب برای برش دادن نان و کیک می باشد که باید با کیفیت ترین برندها را برای خرید انتخاب کنید تا عملکرد خوبی داشته باشد.

لطفاً امتیاز دهید
نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو
دسته بندی ها
دسته‌ها
مقالات مرتبط