چیدمان اصولی لوازم آشپزخانه

چیدمان اصولی لوازم آشپزخانه

شاید تصور کنید هر جای خالی که در آشپزخانه دیدید می توانید با یک وسیله آن را پر کنید ؟ ( لوازم آشپزخانه )

این تصور اشتباه است . تمامی لوازم داخل آشپزخانه دارای جای مناسب به خود هستند و باید با دقت و وسواس خاصی هر وسیله برقی و یا غیر برقی را جای خود قرار دهید .

وسایل برقی روی کابینت :

چای‌ساز، اسپرسوساز و مایکروویو، وسایلی هستند که بیشترین میزان استفاده از آن صورت می‌گیرد. پس بهتر است جایگاه مشخصی برای آن‌ها در نظر بگیرید. برای طراحی این جایگاه مشخص چند نکته را مد نظر قرار دهید تا فضاهای بهتری برای این وسایل لحاظ کنید:

  • بهتر است این وسایل از اتاق گاز و حرارت دور باشند تا آسیب نبینند.
  • اگر کودکان قرار است از این وسایل استفاده کنند، بهتر است شیوه استفاده درست را به آن‌ها آموزش دهید و ابزارها را جایی قرار دهید که به‌راحتی در دسترس کودک باشد.

اصول چیدمان کابینت برای لوازم آشپزخانه

  • مرتب کردن کابینت آشپزخانه، یکی از ملزومات یک آشپزخانه بانظم و زیبا، چیدمان منظم کابینت‌ها است. در واقع کار اصلی کابینت‌ها این است که وسایل و ابزارآلات آشپزی را نظم و سامان‌ دهند و از شلختگی و بی‌نظمی وسایل جلوگیری کنند. همان طور که همه‌ی ما می‌دانیم، آشپزخانه محلی شلوغ و انباشته شده از وسایل و لوازم مختلف است. طبیعی است که اگر نظم و ترتیب خاصی در چیدمان وسایل آشپزخانه حکم‌فرما نباشد، فعالیت و کار کردن در این فضا سخت و دشوار خواهد شد.

چیدمان اصولی لوازم آشپزخانه

جای مناسب یخچال در آشپزخانه کجاست؟

این سوالی است که احتمال ذهن شما را هنگام جابجایی و اسباب‌کشی در منزل جدید و یا زمانی که قصد دارید آشپزخانه‌تان را به سبک و مدل دلخواه‌تان طراحی کنید، به خود مشغول می‌کند. البته امروزه طراحان بر حسب سلیقه و نظر تخصصی خود، جای مناسبی را برای یخچال‌ در آشپزخانه در نظر می‌گیرند و با یک نگاه ساده، می‌توانید محل آن را پیدا کنید؛ اما اگر شما فردی اهل اظهار نظر کردن و اعمال سلیقه باشید، شاید نظر دیگری داشته باشید و ترجیح بدهید مطابق میل و سلیقه‌ی خودتان عمل کنید! در هر صورت، خانه و آشپزخانه متعلق به شماست و حق شماست که محل وسایل‌تان را خودتان انتخاب کنید.

 یخچال را در جایی قرار دهید که درب آن به راحتی باز شود.

یکی دیگر از نکاتی که در محل و جای مناسب یخچال در آشپزخانه باید رعایت شود، باز و بسته شدن درب یخچال است. یخچال را باید در قسمتی از آشپزخانه قرار دهید که به درب آن به راحتی باز و بسته شود و علاوه بر آن، شخصی که قرار است از درون یخچال چیزی بردارد، به راحتی بتواند این کار را انجام دهد. قرار دادن یخچال در فضایی که محل تردد است، کار شما را با سختی همراه خواهد کرد.

 

 

لطفاً امتیاز دهید
نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو
دسته بندی ها
دسته‌ها
مقالات مرتبط