نحوه ی استفاده از آسیاب برقی

نحوه ی استفاده از آسیاب برقی

آسیاب برقی یکی از محصولاتی است که امروزه سر و صدای زیادی ایجاد کرده و به محبوبیت خاصی دارد. ( نحوه ی استفاده از آسیاب برقی )

این محصول با استفاده از نیروی الکتریکی که دارد مواد غذایی را به اندازه ای که می‌خواهید خورد و ریز می‌کند. آسیاب برقی کاربرد های متنوعی دارد. و یک محصول همه چیز تمام است. به طور کلی می‌تواند هر چیزی که در آشپزخانه دارید را خورد کند.

آسیاب برقی ها در دو مدل طراحی و تولید شده اند. یک مدل آسیاب برقی رو میزی و یک مدل آسیاب برقی دستی. با ما همراه باشید تا در ادامه بتوانید بهتر از آسیاب برقی خود استفاده کنید. و نکاتی که هنگام استفاده و نگهداری دستگاه را باید رعایت کنید به دست بیاورید و بدانید. اگر می‌خواهید خورد کردن موادغذایی را به عنوان یک کسب و کار دنبال کنید، شما به دستگاه آسیاب برقی رو میزی نیاز دارید. که برای مصارف تجاری و کاری استفاده می‌شود.

نحوه ی استفاده از آسیاب برقی

اما اگر برای خانه ی خود و مصرف شخصی به آسیاب برقی نیاز دارید، پیشنهاد ما آسیاب برقی دستی است. آسیاب برقی دستی از لحاظ حجم و وزن خیلی سبک تر از آسیاب برقی رو میزی است و شما میتوانید هنگام استفاده آن را به راحتی جا به جا کنید و حمل نقل آسانی دارد.

 

طرز استفاده از آسیاب برقی:

شما وقتی دستگاه آسیاب برقی را تهیه می کنید، با اجزائی مواجه خواهید شد که باید به هم متصل بشوند. پس ابتدا قطعات آسیاب برقی را به هم وصل کنید تا دستگاه کامل بشود.

به طور کلی مراحل وصل کردن قطعات آسیاب برقی، داخل دفترچه ی راهنمایی که داخل کارتن دستگاه است، موجود است. و با کمک آن می‌توانید قطعات دستگاه را به راحتی و آسانی به هم وصل کنید. البته به این نکته توجه داشته باشید که دستگاه خورد کن خود را وقتی خریدید همان جا تست کنید. و به برق بزنید تا مطمعن شوید که دستگاه روشن می‌شود و سالم است.

بعد از اینکه قطعات آسیاب برقی را به هم وصل کردید، دو شاخه ی آسياب برقی را به برق بزنید، بعد مواد غذایی که می‌خواهید خوردش کنید را داخل فضایی که وجود دارد بریزید. درب آسياب برقی را ببندید و با توجه به مواد غذایی که داخل آسیاب برقی ریخته اید، مواد را آسیاب کنید‌.

نحوه ی استفاده از آسیاب برقی :

بعد از اینکه مواد غذایی خود را آسیاب کردید دکمه ی خاموش آسیاب برقی را بزنید و خاموش کنید بعد آسیاب برقی را از برق بکشید و ظرف اش را بشویید.

نحوه ی استفاده از آسیاب برقی

کارایی انواع آسیاب برقی :

به این نکته توجه داشته باشید که اندازه ی آسیاب کردن مواد با هم متفاوت است. یعنی مقداری که قهوه باید آسیاب بشود با مقدار و اندازه ای که ادویه باید آسیاب بشوند متفاوت است. برای آسیاب کردن قهوه باید آسیاب برقی را روی اندازه ی متوسط اش قرار داد، یا برای آسیاب کردن ادویه باید اندازه ی آسیاب برقی روی ریز ترین حالت ممکن اش باشد.

محفظه ی آسیاب برقی را تا آن جایی که جا دارد پر کنید نه بیشتر. اگر محفظه دستگاه را بیشتر از حجم معمول و نرمال آن پر کنید. ممکن است هنگامی ‌که دستگاه را روشن کنید حجم زیادی و اضافه ی مواد غذایی که داخل ظرف آسیاب برقی ریخته اید به بیرون پرتاب بشود

اگر موتور آسیاب برقی تان‌ داغ شده است آن را خاموش کنید. و اجازه بدهید مدتی استراحت کند. بعد دوباره می‌توانید از آن استفاده کنید و فرآیند خورد کردن مواد غذایی را از سر بگیرید.

بالا بردن طول عمر دستگاه :

یک سری مواد غذایی داریم که خیلی سخت هستند مثل آجیل و خشکبار. شما برای اينکه آسیاب برقی خود را سالم نگه دارید و عمر بیشتری کند، می‌توانید قبل از اینکه آجیل را داخل دستگاه بریزید تا خورد اش کند. خودتان یک مقدار آجیل و خشکبار را که خیلی سخت هستند بکوبید و خورد کنید. بعد داخل آسیاب برقی بریزید تا برایتان آسیاب اش کند.

هر بار بعد از استفاده از آسیاب برقی محفظه ای که داخلش مواد غذایی را ریخته اید در بیاورید. و بشویید و بعد خشک کنید. و دستگاه را در جای خشک و دور از رطوبت و آب نگه دارید‌. این شست و شوی همیشگی باعث می‌شود که مواد غذایی روی ظرف تجمع نکنند و ظرف بوی بدی به خود نگیرد.

نحوه ی استفاده از آسیاب برقی

 

شاید برای شما سوال بشود که آسیاب برقی چه مواد غدایی را آسیاب میکند؟

آسیاب برقی همه چیز را آسیاب می‌کند. همه ی چیز هایی که در آشپزخانه دارید را می‌تواند آسیاب کند. و پودر شده به شما تحویل بدهد. حبوبات، ادویه جات، آجیل و خشک بار، دانه های قهوه، گندم، نشاسته و حتی سبزیجات خشک.

 

 

لطفاً امتیاز دهید
نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو
دسته بندی ها
دسته‌ها
مقالات مرتبط