راهنمای انتخاب سرویس چینی هتلی

راهنمای انتخاب سرویس چینی هتلی

یکی از لوازم ضروری و پرکاربرد درون هتل ها و رستوران ها سرویس های غذا خوری است و به نوعی اصلی ترین وسیله برای جلب نظر کسانی که به هتل و رستوران شما می آیند، می باشند و هر چه شما میزهای غذاخوری شکیل تری داشته باشید و جلوه ی زیبایی داشته باشند مشتریان شما رضایت بالایی خواهند داشت و هتل شما را به دیگران معرفی می کنند و تعداد کسانی که به هتل شما مراجعه خواهند کرد هر روز بیشتر از قبل خواهد شد. حال که با اهمیت کیفیت و ظاهر سرویس های غذا خوری و تاثیر آن بر زیبایی میزتان آشنا شدید باید در انتخاب تان دقت کنید تا بهترین گزینه را خرید کنید زیرا در  نتیجه ی کار و در آمد شما بسیار تاثیر دارد.

همان طور که می دانید ظروف چینی یکی از انواع ظروف غذاخوری می باشد که جلوه ی رسمی دارد و برای پذیرایی از میهمانان از این جنس ظروف استفاده می کنند. به دلیل داشتن ظاهر رسمی و دیگر ویژگی ها مانند کیفیت مطلوب، داشتن ظاهر براق و جذاب اکثر هتل داران از ظروف چینی در بخش رستوران هتل خود استفاده می کنند. نکته ی مهم دقت در انتخاب است و شما باید نکات خاصی را در خرید مد نظر قرار دهید. به دلیل پر اهمیت بودن تصمیم گرفتیم مقاله ای کامل در مورد راهنمای خرید سرویس چینی هتلی آماده کنیم و به نکات مهم و کلیدی  که باید در خرید به آن توجه کنید را بیان کنیم. اگر شما یکی از مدیران هتل ها هستید مطالب این ‌مقاله برای شما اهمیت خاصی دارد توصیه می کنیم تا آخر مقاله را با دقت بخوانید.

نکات کلیدی خرید سرویس چینی هتلی

نکات کلیدی خرید سرویس چینی هتلی

1. کیفیت ظروف

اولین نکته در خرید سرویس چینی هتلی کیفیت آن می باشد. همان طور که می دانید هر روزه زمان وعده های غذایی افراد زیادی برای خوردن غذا به رستوران هتل مراجعه می کنند و به همین خاطر سرویس غذاخوری در طول روز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و پس از استفاده باید آنها شسته شوند. به همین خاطر باید ظروفی را انتخاب کنید که کیفیت بالایی داشته باشد تا با شستشوی مکرر جلوه و براقیت خود را از دست ندهد. زیرا براق بودن ظاهر ظروف چینی یکی از ویژگی های آن است که در زیبایی میز شما بسیار تاثیر دارد و اگر کیفیت مطلوبی نداشته باشد و بعد از مدتی استفاده کدر شوند دیگر زیبایی نخواهند داشت و به تبع آن میز شما هم ‌جلوه ای ندارد. پس برای خرید ظروف هتل تان برندهای معروف و معتبر را شناسایی کنید و از آنها خرید کنید تا از کیفیت آن خیالتان راحت باشد همانند سالوت که یکی از بهترین  تولید کننده لوازم آشپزخانه  می باشد که نه تنها در ایران بلکه دیگر کشورها نیز محصولات آن طرفدار دارد و آنها مایل به خرید محصولات این برند هستند. دلیل آن نیز تولید لوازم کاربردی و دارای عملکرد عالی با استفاده از متریال درجه یک در بالاترین کیفیت می باشد که باعث شده خریداران از محصولات این مجموعه رضایت کافی داشته باشند.

2. انتخاب ظروف با لعاب مرغوب

مورد بعدی انتخاب ظروف چینی که دارای روکش لعابی مرغوب هستند زیرا لعابی که روی ظروف چینی را می پوشاند باعث براق ‌شدن ظاهر این ظروف خواهد شد و به نوعی مقاومت آنها را افزایش می دهد و با شستشوی مداوم ‌نه تنها جلوه و براقیت آنها از بین نمی رود بلکه تمام لک و چربی ها از روی سطح آن کاملا برطرف خواهد شد و حتی کشیدن قاشق و چنگال روی آن باعث به وجود آمدن خط و خشی روی آنها نخو اهد شد و جلوه ی ظروف زشت نخواهند شد.

3. انتخاب از بین ظروف با طراحی ساده

مورد بعدی انتخاب ظروف ساده و بدون طرح می باشد. ظروف چینی بدون طرح به دلیل داشتن ظاهری ساده جلوه ی میز را  بیشتر‌ می کند و طرح آن با شستشوی زیاد کم رنگ نخواهد شد‌ و می توانید لوگو و یا نام هتل را روی آن‌ حک کنید. مزیت دیگر انتخاب ظروف ساده این می باشد که در صورت شکستن ظروف اگر نیاز به خرید مجدد داشتید بدون مشکل می توانید سرویس چینی مشابه بقیه ظرف هایتان تهیه کنید تا میز های شما دارای ظرف هایی با شکل ظاهری یکسان و شبیه به هم داشته باشد.

4. انتخاب ظروف با ضخامت مناسب

در انتخاب سروی چینی هتلی باید مدل هایی را انتخاب کنید تا خیلی نازک نباشند تا با استفاده مداوم آنها لب پر نشوند زیرا قسمت های لب پر شده محل تجمع میکروب خواهد شد و از لحاظ سلامتی مشکل دارد. از طرفی باید توجه کنید که خیلی ظروف ضخیم که دارای وزن سنگینی هستند انتخاب نکنید زیرا پرسنل هتل برای سرو غذا و جابه جایی ظروف اذیت می شوند و به دلیل سنگین بودن زمان استفاده احتمال اینکه آنها با یکدیگر برخورد کنند و لب پر شوند بیشتر خواهد شد.

برای خرید سرویس چینی هتلی چه کار کنیم؟

5. داشتن ابعاد مناسب

در انتخاب ظروف به شکل ظاهری و ابعاد آنها نیز توجه فرمایید و هرچه آنها اندازه ی متعادلی داشته باشند و به اصطلاح خوش دست باشند بهتر است و جابه جایی و استفاده از آنها به راحتی امکان پذیر خواهد بود ولی باید به نوع غذاهایی که در هتل سرو می شود هم دقت کرد اگر در رستوران و هتل غذاهای مختلف را برای سرو دیزاین می کنید باید سرویس با ابعاد بزرگتر انتخاب کنید اما اگر غذاهای سنتی و به صورت پرسی آماده می کنید انتخاب سرویس چینی با اندازه متوسط گزینه ی بهتری است.

6. مقاوم در برابر دمای بالا و شوک حرارتی

در انتخاب سرویس چینی برای هتل باید این نکته را مدنظر داشته باشید که ظروف از نوعی باشند که قابل استفاده در ماشین ظرفشویی باشد و نسبت به شوک حرارتی نیز مقاوم باشند تا ریختن غذاهای داغ و یا شستن با آب سرد یا در معرض حرارت بالای ماشین ظرفشویی قرار گرفتن به آنها آسیبی نزند.

نتیجه گیری

یکی از دغدغه های اصلی مدیران هتل و رستوران ها انتخاب سرویس چینی مناسب برای استفاده در رستوران  هتل می باشد که این وسواس آن ها طبیعی است زیرا زیبا و شیک بودن رستوران به نحوه ی سرو و و ظروف پذیرایی انها بستگی دارد. زیبا بودن میز سرو از دید میهمانان بسیار موثر است و باعث رضایت کسانی که از خدمات هتل استفاده کرده اند خواهد شد. به همین دلیل تصمیم ‌گرفتیم‌ مقاله ای در مورد راهنمای خرید سرویس چینی هتلی آماده کنیم تا شاید کمکی به انتخاب مدیران هتل کرده باشیم تا بتوانند بهترین و مناسب ترین انتخاب را داشته باشند.

اگر بخواهیم‌ خلاصه ای مفید از مطالب گفته شده در طول مقاله را به شما عزیزان بگوییم این است که در انتخاب خرید سرویس چینی هتلی به کیفیت محصول بسیار دقت کنید تا با استفاده مداوم ظروف ظاهر خود را از دست ندهند و با کشیدن قاشق و چنگال خط و خشی روی آنها ایجاد نشود و همیشه ظاهر تمیز و براقی داشته باشند. هنگام ‌خرید ظروف ساده بخرید تا در صورت اضافه کردن به ظروف به مشکل بر نخورید و ظرف های هتل شما چند دست نشوند.

به وزن و ابعاد آنها توجه کنید از لحاظ وزن نه خیلی نازک و سبک باشند و نه خیلی سنگین که جابجایی و شستشوی آنها سخت باشد. ابعاد آن را هم با توجه به غذاهایی که سرو می کنید در نظر بگیرید. از لحاظ مقاومت آنها هم اطمینان حاصل کنید تا در برابر شوک حرارتی و شستن درون ‌ماشین طرفشویی تحمل داشته باشند و آسیب نبینند.

لطفاً امتیاز دهید
نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو
دسته بندی ها
دسته‌ها
مقالات مرتبط