آشپزخانه مدرن برای جهیزیه عروس

آشپزخانه مدرن برای جهیزیه عروس

آشپزخانه یکی از مهم ترین بخش های منزل به شمار می رود و بیشتر وسایل منزل مثل خریدها، لوازم ‌مخصوص به پخت وپز، ست های پذیرایی، لوازم برقی، لوازم تهیه غذا و بسیاری دیگر درون آشپزخانه جای می گیرند، از همین رو بخش عمده ای از جهیزیه عروس را لوازم آشپزخانه تشکیل می دهد و زمان خرید جهیزیه باید توجه کافی داشته باشید تا چیزی از قلم نیافتد و تمامی موارد مهم و ضروری را تهیه کنید. جدا از این ‌مسئله نکته ی مهم دیگر دیزاین و چیدمان آشپزخانه است تا نما و جلوه ی زیبایی داشته باشد و به اصطلاح عروس آشپزخانه ای مدرن و شیک تزیین نماید. بسیاری تمرکز خود را صرفاً روی خرید لوازم ‌می گذارند و خیلی بیشتر از نیاز نیز خرید می کنند ولی آشپزخانه ی آنها بعد از چیدمان اصلا زیبا نیست و جلوه ی قشنگی ندارد که باعث ناراحتی آنها خواهد شدکه این همه ‌هزینه کردند ولی آشپزخانه ای شیک و مدرن ندارند. به دلیل اهمیت این ‌موضوع مخصوصاً بین ‌جوانان امروزی تصمیم به آماده کردن این مقاله گرفتیم تا در مورد نکات داشتن آشپزخانه مدرن در جهیزیه عروس صحبت کنیم تا شما با دقت در خریدتان هم ‌لوازم ‌ضروری تان را بخرید تا نیازتان را برآورده سازد و هم یک آشپزخانه لوکس با هزینه ی مناسب داشته باشید.

نکات لازم برای داشتن آشپزخانه مدرن و شیک

۱. انتخاب لوازم برقی مدرن با ظاهری زیبا و یکدست

امروزه لوازم برقی آشپزخانه با تحولی عظیم روبه رو شده اند و آنها دارای انواع مختلف با کاربردهای جدید و خاص می باشند. در خرید لوازم برقی تان باید مدیریت کنید تا هم ‌هزینه تان را بابت خرید لوازم اضافی و بلا استفاده هدر ندهید و هم اینکه با نخریدن لوازم ‌پر استفاده کار آشپزی و پخت و پز را برای خودتان سخت نکنید. ابتدا در مورد انواع لوازم آشپزخاته تحقیق کنید و آنها را بشناسید، پس از آن کاربردی ترین لوازم را برای خرید تیک بزنید و برای خرید آنها اقدام‌کنید. توجه داشته باشید اگر به دنبال داشتن یک آشپزخانه مدرن هستید به رنگ آنها دقت کنید تا با یکدیگر هماهنگی داشته باشند تا چیدمان آنها در فضای آشپزخانه یا داخل کابینت ها خللی در جلوه ی آن وارد نکند.

نکات لازم برای داشتن آشپزخانه مدرن و شیک

۲. دقت در چیدمان دیگر  لوازم آشپزخانه

بعد از لوازم برقی بزرگ و خرد نوبت به خرید لوازم آشپزخانه جانبی می رسد. حتما لیست کاملی از ضروری ترین ها تهیه کنید و لوازم‌ چند منظوره جدید را جایگزین لوازمی که تنها یک‌ کارایی دارند کنید و بهتر است در خرید به نکاتی دقت کنید. حتما فضای آشپزخانه و کابینت هایتان را در نظر بگیرید و لوازمتان را براساس ابعاد آشپزخانه تان‌ تهیه کنید، به رنگ و طرحشان ‌نیز توجه کنید اگر آشپزخانه کوچکی دارید از رنگ‌های روشن و ساده استفاده کنید و از خرید لوازم با طرح های شلوغ خودداری نمایید.

۳. استفاده از نظم دهنده ها در آشپزخانه

بهترین راهکار برای داشتن آشپزخانه مدرن و شیک استفاده از نظم دهنده ها در فضای آشپزخانه و کابینت ها می باشد. نظم دهنده ها کاربرد بسیاری دارند و به همین دلیل دارای تنوع زیادی در طرح و مدل هستند و استفاده از آنها علاوه بر اینکه باعث نظم دهی آشپزخانه تان می شود، انتخاب مدل هایی با طرح های جدید باعث مدرن شیک شدن آشپزخانه تان خواهد شد.

اهمیت چیدمان لوازم آشپزخانه عروس

۴. نورپردازی

 یکی دیگر از نکاتی که در داشتن آشپزخانه شیک و مدرن بسیار تاثیر دارد و افراد بسیاری به آن توجه نمی کنند نورپردازی آشپزخانه می باشد. اگر می توانید قبل از چیدمان وسایل روی نورپردازی آشپزخانه تان کار کنید. استفاده از نورهای ملایم در فضای آشپزخانه علاوه بر شیک کردن فضای آن باعث نورانی مناسب داشتن آن نیز خواهد شد و کار کردن در فضای آشپزخانه را برای شما لذت تر بخش تر خواهد کرد.

۵. استفاده از دکوری های مدرن بدون شلوغ کردن آشپزخانه

بسیاری تصور می کنند که هر چه درون آشپزخانه شان از لوازم دکوری استفاده کنند باعث شیک شدن آن خواهند شد. هرچند که تصور غلطی نیست ولی به شرطی که به اندازه و به جا باشد. آشپزخانه عروس را از دکوری های متفاوت و رنگی رنگی مملو نکنید. بهتر است در فضاهای خالی از دکوری هایی مناسب با آن فضا استفاده کنید و به هماهنگی بین رنگ آنها و وسایلتان نیز توجه کنید.

6. چیدمان اصولی لوازم آشپزخانه

در چیدمان لوازم آشپزخانه جهیزیه عروس دقت کتید تا آنها را با توجه به کارایی و کاربردشان تفکیک کنید. تمام فکرتان این نباشد که همه ی وسایل جلوی چشم باشند تا دیده شوند، در این صورت باعث شلوغی بیش از حد آن خواهید شد که تمام‌ جلوه ی آشپزخانه را از بین می برد و مانع زیبا دیده شدن آنها خواهد شد. بهتر است با یک برنامه ریزی دقیق و با دقت به تعداد و ابعاد کابینت ها لوازم را دسته بندی کرده و آنها را بر حسب میزان کارایی که دارند بچینید. در چیدمان به ابعاد آنها دقت کنید. به عنوان مثال وسایل بزرگ تر با ارتفاع بیشتر را انتهای کابینت قرار دهید و کوچک ترها را بخش جلوی آنها بگذارید تا دسترسی به آنها راحت تر باشد و با باز شدن درب کابینت جلوه ی زیبایی داشته باشند. به این نکته نیز دقت کنید نباید تمامی لوازم برقی را روی کابینت ها بچینید این یک قانون نیست. بهتر است آنها را تا جایی که فضای کابینت هایتان اجازه می دهد داخل کابینت بگذارید‌. اگر بخشی از آشپزخانه تان کابینت مختص دکوری دارد بهتر است برخی  لوازم سرو و پذیرایی  که زیبا هستند را درون آن بچینید.

نحوه چیدمان لوازم آشپزخانه عروس

7. کیفیت لوازم

در خرید وسایلتان توجه داشته باشید که آنها را از بین برندهای محبوب و با کیفیت تهیه کنید تا دارای ظاهر زیبایی باشند. به دلیل اینکه این سبک تولید کنندگان در طراحی به مد روز توجه می کنند. لوازمی با طراحی مدرن و شیک طراحی می نمایند که در زیبایی آشپزخانه شما تاثیر بسزایی خواهد داشت. بهتر است برترین تولید کننده های لوازم آشپزخانه را بشناسید و از لوازم آنها به خرید بپردازید تا از کیفیت آنها نیز خیالتان راحت باشد. سالوت  یکی از برترین تولید کننده های لوازم آشپزخانه می باشد که محصولات متنوع و کاربردی را با استفاده از برترین مواد اولیه در بالاترین کیفیت به بهترین شکل طراحی و تولید نموده است و مهم ترین نکته در ساخت آنها طراحی مدرن و شیک در کنارعملکرد عالی می باشد.

نتیجه گیری

زوج‌ جوانی که در حال خرید جهیزیه برای تشکیل زندگی مشترک هستند در تلاش اند تا منزلی زیبا و شیک داشته باشند. یکی از مهم ترین بخش های یک ‌منزل آشپزخانه آن ‌می باشد که دارای لوازم و وسایل بسیاری است.  منازل امروزی به گونه ای طراحی شده اند که آشپزخانه از پذیرایی دید دارد و نحوه ی چیدمان آن در شیک بودن ‌منزل نقش بسزایی دارد. به دلیل اهمیت این ‌موضوع مقاله ای در مورد نکات و مواردی که رعایت آنها به شما کمک ‌می کند تا در کنار خرید ضروری، آشپزخانه ای مدرن و کامل داشته باشید را عنوان‌ کردیم تا با رعایت این ‌موارد بتوانید بهترین و کامل ترین جهیزیه و مدرن ترین آشپزخانه را داشته باشید.

لطفاً امتیاز دهید
نویسنده:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جستجو
دسته بندی ها
دسته‌ها
مقالات مرتبط